Sennik czyli interpretacje snów

By | November 7, 2013

Najczęściej spotykane marzenia senne zostały zawarte w książce zwanej sennikiem.

W senniku można znaleźć dużą liczbę symboli sennych i ich interpretację. Wbrew pozorom sporo ludzi korzysta z tych możliwości i próbuje wytłumaczyć swoje sny, tym bardziej jeśli w śnie systematycznie powtarzają się pewne określone, stałe symbole. Ponoć sny mogą przepowiedzieć przyszłość, ale czy rzeczywiście?

Ludzi od zawsze fascynowała przyszłość, stąd pewnie bierze się tak duże zainteresowanie sprawami snu. Zresztą w tej kwestii jest jeszcze mnóstwo nie wyjaśnionych do końca zagadnień. Dzisiaj wiemy już, że obrazy jakie widzimy w śnie powstają w wyniku przeżytych różnych sytuacji i emocji. Jednak tłumacząc sen należy podejść do zagadnienia bardzo indywidualnie, a więc studiowanie sennika może jedynie pomóc nam zinterpretować sen.

Sennik nie może być traktowany jako wyrocznia, bowiem jego celem jest jedynie ustosunkowanie się do symboli sennych, które zostały uwzględnione w nim na podstawie obserwacji. W interpretacji zawsze należy brać pod uwagę jednostkę i interpretować symbol w oparciu o indywidualne podejście do konkretnej osoby. Absolutnie nie wolno o takiej zależności zapominać.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *